Gėda. Kaip ji mus apriboja? Kūrybiniai tyrinėjimai (gegužės 6d.)

Būna situacijų, kai norisi prasmegti skradžiai žemę. Tas nemalonus gėdos jausmas bando įpiršti mintį, kad esame nevykėliai. Dėl to dažnai vengdami šito jausmo stabdome savo veiksmus. Šis socialinis jausmas atsiranda santykyje su kitais, tačiau apie jį nedrįstame kalbėti ir jį išgyvename vienumoje. Neįsisąmoninta gėda suparalyžuoja veiksmus, neleidžia išsakyti kylančių jausmų, išmuša iš pusiausvyros. Tik tuomet, kai gėdą atpažįstame, suvokiame ir priimame, galime ją prisijaukinti bei sumažinti. Užsiėmimo metu
kūrybiniais metodais patyrinėsime, kokiose situacijose dažniausiai kyla gėdos jausmas, kas jį sukelia, su kuo jis labiausiai susijęs.

Kūrybiniai tyrinėjimai – tai savęs pažinimo užsiėmimai grupėje, kurių metu naudojami meno terapijos metodai. Meninės raiškos priemonės leidžia patyrinėti įvairias gyvenimo temas, situacijas, emocijas, apie kurias dažnai nedrįstame kalbėti garsiai. Kūrybinio proceso metu jas išreikšti galime simboliais, spalvomis bei formomis. Kurdami atsipalaiduojame, pasineriame į savo savasties gelmes, kur slypi vidiniai rezervai, potencialas. O kūrybinė veikla pažadina mūsų gyvybinę energiją, padeda atsikratyti pasyvumo, sukelia teigiamų emocijų bei skatina pasitikėjimą savimi. Svarbi užsiėmimo dalis – grįžtamasis ryšys arba išsipasakojimas, kuomet analizuojami sukurti kūriniai. Vaizdiniai atspindi žmogaus poreikius, jausmus, mintis, nuostatas, motyvus, asmeninę patirtį. Visas mūsų pasąmonės turinys yra projektuojamas į kūrinį, o šios projekcijos atskleidžia nematomą mūsų pačių vidinį pasaulį. Užsiėmimai yra praktiniai, nes svarbiausias yra procesas ir patyrimas, dėl to šiems užsiėmimams nereikalingi specialūs talentai ar sugebėjimai.

Atviras užsiėmimas iki 10 žmonių grupei. Visomis priemonėmis pasirūpinta.

LAIKAS: 2020m. gegužės 6d. trečiadienis 18:30-20:30val.
BILIETAI: http://bit.ly/geda-menoterapija
VIETA: InMind sąmoningumo ugdymo studija
Adresas: Saltoniškių g. 31-315, Vilnius (Žvėryno verslo fabrikas, 3 aukštas)

Daugiau informacijos el.paštu info@inmind.lt arba telefonu 869903355.
www.InMind.lt